קרח שחור

ארוחה אצל השונבורנים

אביב 1224

כאקט של פיוס, ג’ובאני מכין לג’ולייטה שריון המעניק חסינות לקור מהקשקשים של הלטא-קור (The Frozen Heart Scale Armor). בד בבד, בהחלטה משותפת של האחווה, ג’ובאני מוצהר כשליח אל האחווה שבה הדרכים מסתיימות על מנת לשוחח עם קארלו על הלטא-קור. הוא לוקח איתו את כל השאריות מהלטא-קור, למעט מספר צנצנות ריר שנשארות אצל הרלינדה.

אביב 1225

ליבריוס מקבל מהברון הוגו משונבורן הזמנה לא צפויה להתארח כמומחה באחוזתו ב קיצבוהל. ליבריוס, ג’ולייטה, פורטונטוס וחייל נאמן עושים את דרכם על גבי סוסים לכפר שבהרים. כאשר הקבוצה מגיעה לקיצבוהל, פרדינק, שוליית הנגר שבנה את הגשר, עוצר אותם בדרכם לאחוזה. פרדינק מתעקש שיבואו לראות חנות פיאות ברחוב צדדי. להפתעתו של ליבריוס הוא מגלה שפיאה הנראית בדיוק כמו השיער של הרלינדה נמצאת בפתח החנות. ג’ולייטה רוכשת את הפיאה, ותוך כדי מגלה שילד קטן בשם אמיל מחוות קלאבאסה הביא את השערות למייצרת הפיאות (יחד עם סיפור מופרך על מישהו ששילם לו כדי לאסוף את השיער הזה). ליבריוס נזכר מיד בסיפור של פורטונטוס על ילד שאסף שערות מהשיחים באיזור האחווה, ומבט מוטרד עולה על פניו.
לאחר מכן, ליבריוס וג’ולייטה ממשיכים לעבר האחוזה ופוגשים שם את פורטונטוס. הברון מסביר להם פנים בצורה כמעט חשודה ומבקש מהם להתלוות אליו. בתוך האחוזה הם מובלים לחדר אורחים ומגלים להפתעתם את קונראד כשהוא יושב על המיטה, רועד וממלמל. הוגו מסביר שלדעתו קונראד קולל על ידי שד ושהוא לא אוכל, לא שותה, לא ישן ומתנהג כך כבר שלושה-ארבעה ימים. בנוסף על כך, קונראד מתחנן כל הזמן לסליחה של ליבריוס, עוד לפני שליבריוס הגיע. כאשר הוא מבחין בליבריוס עצמו הוא מנשק את ידיו ומבקש מחילה. ליבריוס מיד סולח, ונראה שרווח מעט לקונראד, אך ג’ולייטה שמה לב שהוא עודנו קודח מחום ועל כל פנים, הוא עדיין נראה במצב לא מזהיר.
בעזרת קסמי אינטלגו וים, ליבריוס מגלה שכשפים דמוניים הוטלו על קונראד והוא מתיר את הקללה באמצעות לחשי פרדו וים. בד בבד, ג’ולייטה מבחינה שנערה כובסת מנסה כל הזמן להציץ אל החדר של קונראד מהחצר הסמוכה. כאשר ג’ולייטה מנסה לחקור אותה היא לא מקבלת תשובות שנשמעות לה כנות. בעקבות אירועים אלו, הוגו מציע שהקבוצה תתפנה לארוחת הערב, בתקווה שתצליח לגלות פרטים נוספים לאחר שקונראד נח. כמו כן, בעצת ג’ולייטה, הוגו מבקש מרב-המשרתים, עליו הוא סומך, לחקור את הכובסת.
לפני ארוחת הערב יוצאים ג’ולייטה וליבריוס לחוות קלאבאסה. בחווה הם משוחחים עם אביו של אמיל שמתלונן עליו ללא הרף. בשיחה עם אמיל עצמו הם שומעים שאדם זר בבגדי אציל שילם לאמיל שק כסף על מנת שאמיל יאסוף שערות באיזור האחווה. חלק מהשערות האציל לקח ודחק באמיל למכור את השאר למייצרת הפיאות שבכפר. ליבריוס וג’ולייטה מבולבלים מעט- נשמע כאילו אותו אציל מסתורי רצה שאנחנו נמצא את הפיאה ושנדע שיש ברשותו arcane connection להרלינדה. קשה להוציא מאמיל פרטים אודות אותו אציל, אבל ממה שהבנו הוא היה לבוש בבגדים נאים, היו לו משקפיים שבהם ראה אמיל את עצמו, הוא לא מהאיזור ואמיל פגש אותו שוב בדיוק באותו מקום חודש ויום לאחר מכן.
כאשר ג’ולייטה וליבריוס חוזרים לאחוזה הם מצטרפים לארוחת הערב. בארוחה משתתפים הוגו, אשתו ארמנגארדה, ארמאנד, הבן האמצעי של הוגו והנלור. הוגו מספר שהכובסת נלקחה לחקירה ואינה מדברת כרגע, אולם על זרועותיה נמצא קעקוע של צלב הפוך. 2c4b6420d8306c4f9601891a07877979.jpg – קעקוע שיכול להצביע רק על שיוך לכת דמונית / אנטי-נוצרית.
במהלך הארוחה, הנלור לא מפנה תשומת לב משמעותית למי מהסועדים אבל ארמאנד וג’ולייטה פותחים בשיחה קולחת שמסתיימת במהרה בהחלטה להמשיך את השיחה בחדרו של ארמאנד. ליבריוס, לעומתה, חרד קצת יותר לעתיד. הוא ממשיך לשוחח עם הוגו לאחר הארוחה ומבקש לראות את ספריית האחוזה. פרטים אודות ספרים העוסקים בשדים הגיעו לאוזנו במהלך האוכל והוא מחליט להטיל לחש הגנה משדים סביב הספריה, סביב קונראד וסביב חדרו שלו.
הוגו גם מספר שהוא שייך למסדר החוח, מסדר אבירים שנשבע ללחום בשוכני המעמקים הדמוניים, ועל רקע זה הוא נשלח לקיצבוהל, אם כי הוא לא יכול להרחיב את הדיבור בנושא. יש לו ידע רב בנושא שדים והוא עסק בלחימה בהם גם לפני הגעתו לכאן.
בזמן שהלילה של ג’ולייטה רק מתחיל, ליבריוס כבר ישן. שנתו מופרת על ידי חלום מטריד שבו יד אפלה חודרת מבעד לחרך בדלת ומנסה לתפוס אותו. כאשר ליבריוס מתעורר בבעתה הוא רואה את הנלור עומדת למרגלות מיטתו כשהיא מחייכת.

Comments

GurArieLivniAlcasid siednert

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.